Artizan Ekmek Nedir?

Artizan Ekmek Nedir?
Artizan ekmek ne demektir? Artizan ekmekle beyaz ekmek arasındaki farklar nelerdir? Detaylar yazımızda...

Artizan Ekmek Nedir?

Zanaatkar anlamı taşıyan "artisan” teriminden türeyen artizan kelimesi, usta ellerde şekillenmiş, tamamı el üretimi olan ürünler için kullanılır. Bahsi geçen zanaatkarlar çoğunlukla kendi deneyimlerini ve yeteneklerini geleneksel yöntemler ile harmanlayarak ortaya kusursuz bir ürün çıkarır. Artizan Ekmek ise işte bu usta zanaatkarların özel bir eseri. Üretiminde geleneksel tekniklerin kullanıldığı bu özel ekmek, içerisinde de gelenekselleşmiş ham maddeleri barındırıyor. Bu bilgiler ışığında dilerseniz "Artizan Ekmek Ne Demek?” konusunu detaylı bir şekilde ele alalım.
 

Artizan Ekmekle Modern Beyaz Ekmeğin Farkı Nedir?

Doğallığından hiçbir şey kaybetmemiş, yetiştirilme sürecinde organik tarım kurallarına uyulmuş en eski tahıl çeşitlerinden üretilen artizan ekmeği, otomasyon olmayan ve endüstriyel makinelerin kullanılmadığı özel bir imalat sürecinden geçiyor. Yani üretimin tamamı elle yapılıyor. Peki, bu konu neden bu kadar önemli, hemen açıklayalım. Otomasyon tekniklerle seri olarak üretilen ekmeklerde tüm imalat işlemleri toplu gerçekleşiyor. Seri üretimlerde mayalama sürecinin otomatik olması ve kısa tutulması ekmekte istenilen doygun tadı, yoğunluğu, nemi ya da yumuşaklığı sağlayamıyor. Yapılışı oldukça meşakkatli olan artizan ekmekler ise tek tek elle işlendiği için taze, yumuşak, lezzetli ve görüntü bakımdan sanatsal bir ürün ortaya çıkıyor. Sadece bu da değil; fermantasyon süresi uzun tutulan ve tamamen elle yoğurulan hamur sayesinde tatmin edici pofuduk bir yapı sizleri karşılıyor.
 

Artizan Ekmek Çeşitleri

%100 doğal ekşi mayadan oluşan artizan ekmeklerin birçok çeşidi mevcut. Farklı içerikler kullanılarak üretilen Siyez Evi Artizan Ekmek Çeşitleri gurme damakları memnun edecek farklı lezzetlerde beğeniye sunuluyor. Siyez Evi'ndeki en gözde ekmeklerden olan klasik Ekşi Mayalı Ekmek tam buğday ve tam çavdar unu içeriği ile öne çıkıyor. %100 Tam Buğday Ekmeği ise tam buğday ununun ve doğal ekşi mayanın kusursuz bir eseri. Sütlü tereyağlı tost ekmeği, zeytinli ekşi mayalı ekmek, yaban mersinli ekşi mayalı ekmek, cevizli & tarçınlı ekşi mayalı ekmek, kavılca ekmeği, karabuğday ekmeği, Alman çavdar ekmeği gibi çeşitler de hem lezzetleri hem de rüstik görünümleriyle sizleri ihya edecek artizan ekmek çeşitlerinden.

Artizan Ekmek Uygun Fiyatlarla Şimdi Siyez Evi’nde

Günlük alınması gereken temel vitamin ve mineral oranlarının çoğunu karşılayan, yoğun lifli yapısıyla tok tutarak formda kalmaya yardımcı olan hazmı kolay artizan ekmeği çeşitleri şimdi Siyez Evi dünyasında yerini alıyor. Siyez Evi, Artizan Ekmek Fiyatları konusunda da sizleri ihya etmeye hazır. 

 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...
body whatsapp icon