Bebekler için Keçiboynuzu Unlu Muzlu Pankek Tarifi

Bebekler için Keçiboynuzu Unlu Muzlu Pankek Tarifi
Keçiboynuzu Unlu Glutensiz Pankek tarifimiz sağlıklı içerikleriyle sadece bebeklerin değil yetişkinlerin de favorisi. Detaylar yazımızda…

Bebeklere Tuz ve Şeker Ne Zaman Verilir?

Anneler bebeklerini onlar ek gıdaya geçmiş olsalar dahi bir süre şekerden ve tuzdan uzak tutar. Uzmanlara göre bebeklerin 1 yaştan önce zaten tuza ihtiyaçları yoktur. Bebeklerin böbrekleri oldukça hassastır, kontrolsüzce verilen tuz bebeklerin üriner sitemine zarar verebilir. Üstelik kan basıncını da yükseltme özeliğine sahiptir. Bebeğe verilen besinlerdeki sos, salça gibi malzemelerin içerisindeki tuz oranları da mutlaka hesaba katılmalıdır. 1 Yaşından sonra ise tiroit hormonunun sağlıklı şekilde üretilmesi için mümkün olan en az oranlarda tuz içeren besinlere geçiş yapılabilir. Bu tuz iyotlu özellikte olmalıdır. Sıfır tuz tüketimi ise bebeklerde hormonal dengesizliklere yol açacağı için asla önerilmez. Bebeklerde şeker tüketimi süreci yine benzer şekilde işlemektedir. Bebekler için şeker hiçbir faydalı etkiye sahip olmayan, etkisiz bir elemandır. Yalnızca enerji verme özelliği vardır. Üstelik lezzeti sebebiyle bağımlılık yaratabilecek bir gıdadır. İleri vadede, başta diyabet olmak üzere birçok hastalığı da kapı açar. Hatta bebeğinizin okul çağlarına kadar şekerle hiç tanışmaması bir tehlike teşkil etmeyecektir. Yani bebeğinize yapay ve rafine şeker içeren hazır bisküviler, kekler ya da çikolatalar yedirmek yerine onu bal, pekmez gibi faydalı besinlerle tatlandırılmış ev yapımı kurabiyeler, kekler ya da bisküviler ile mutlu edebilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuzun karbonhidrat ihtiyacını da güvenle karşılamış olacaksınız. 
 

Bebekler ve Çocuklar için Muzlu Pankek  

Biz de yukarıda verdiğimiz bilgilerden yola çıkarak Siyez Evi’nin butik fırınında bebeklerinize de güvenle yedirebileceğiniz faydalı tariflere hayat veriyoruz. Tuzsuz Ekmek, Şekersiz Bebe Bisküvisi, tuzsuz ve baharatsız Bebek Tarhanası ve Sebzeli Şehriye bebeklerinize güvenle ve sağlıkla yedirebileceğiniz üretimlerimizden bazıları. Bunun dışında ham madde konusunda da sağlıklı alternatiflere sahibiz. Bebek tatlılarında güvenle kullanılan Keçiboynuzu unumuz bunlardan bir tanesi. Çocuklar onun tadını çok seviyor ve şeker ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayabiliyor. Tam da bu noktada bebekleri için kahvaltılık sağlıklı tarifler arayanlar için bizim de severek yaptığımız Keçiboynuzu Unlu Bebek Pankeki tarifimizi vermek istiyoruz. Sağlıklı Pankek konusunda tüm ihtiyaçları karşılayacak olan tarifimze bir şans vermenizi dileriz.
 

Keçiboynuzu Unlu Glutensiz Pankek Tarifimiz

Rafine şeker barındırmayan, tatlılığını ve lezzetini sağlıklı yapısından alan keçiboynuzu ununun başrolde olduğu muzlu glutensiz Bebek Pankekimiz özellikle bebekler ve çocuklar için ideal bir kahvaltılık olarak öne çıkıyor. Muzla aroma verilen bu özel pankekin malzemelerini aşağıda bulabilirsiniz. 
 

Bebek Pankeki Malzemeler

Yarım çay bardağı süt
1 adet olgun muz
1 çay bardağı tam buğday unu
1 yemek kaşığı keçiboynuzu unu
1 adet yumurta
1 çay kaşığı karbonat
Tercihen biraz ham kakao
 

Şekersiz, Glutensiz KeçiBoynuzu Unlu Pankek Yapılışı

Olgunlaşmış muzu geniş bir kaba alarak çatalla ezelim. İyice ezildiğine emin olduktan sonra tüm malzemeleri yavaş yavaş ilave edelim. Krep tavamızı önceden yağmayalım ve ocakta kızdıralım. Pankek karışımından 1 yemek kaşığı alarak tavaya dökelim ve biraz yayılması için tavayı sallayalım. Üstünde göz göz yapılar oluşunca çevirelim altını da pişirelim. Pişmiş olan pankekleri servis tabağına alalım. Pankekleri hava almayacak şekilde üst üste kapatmaktan kaçınarak güzel bir şekilde tabağımıza dizelim. Dilerseniz pankeklerin üzerini katkısız ballarla ya da pekmezlerle süsleyerek tatlandırabilirsiniz. Afiyet olsun. 

Püf Noktaları

Tarifteki sütü oda sıcaklığında kullanalım. Ayrıca unlarımızı eleyerek karışıma ilave edelim ki hava alan yapıda yumuşak bir pankek elde edelim. 
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...
body whatsapp icon