Siyez Buğdayı Besin Değerleri

Siyez Buğdayı Besin Değerleri
Siyez buğdayı besin değeri açısından zengin bir içeriğe sahiptir. Yediğiniz yiyeceklerin besin değerini öğrenmek akıllıca bir davranıştır.

Siyez Buğdayı Besin Değeri: Kaç Kalori?

 
Siyez Buğdayı besin değeri açısından zengin bir içeriğe sahiptir. Yediğiniz yiyeceklerin besin değerini öğrenmek akıllıca bir davranıştır. Sağlıklı bir beslenme programı, kendinizi güçlü, mutlu ve enerjik hissetmeniz için hayati önem taşır. Ayrıca, besin değeri hastalık riskini azaltmanın ve bir dizi hastalık sorununun semptomlarını yönetmeye yardımcı olmanın kanıtlanmış bir yoludur. Beslenme programınıza aldığınız yiyeceklerin besin değerini öğrenmeniz önemlidir. Pek çok insan besin değeri yüksek yiyeceklerle beslenmenin ve fiziksel aktivitenin kilolarını sağlıklı bir şekilde korumalarına yardımcı olabileceğini bilir. Ancak besin değeri yüksek olan yiyeceklerle beslenmenin faydaları vücut ağırlığının ötesine geçer. Vücut ağırlığınızı korumanın ötesinde sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Siyez buğdayından elde edilmiş yiyecekler de sağlığınızı koruyabileceğiniz ve pek çok hastalıklardan korunabileceğiniz besinler arasında yer alır. Siyez buğdayı,  yani dünyadaki bilinir adıyla Einkorn wheat, zengin besin miktarlarıyla tam bir beslenme sunar.
 
 

Siyez Buğdayı Kalori Değeri

Her besinin besin değeri olduğu gibi bir de kalori değeri vardır. Kalori değeri beslenme ile ilgili değerler arasındadır. Kalori sözcüğü beslenme ile ilgili makalelerde sıça karşınıza çıkar. Hatta, pek çok kişi kilo vermek için diyet yaparken aldığı kalorilere çok dikkat eder. Siyez buğdayının kalori değerinin kcal olduğunu açıklamadan önce kalori değeri sözcüğünün anlamını açıklamalıyız. Kilokalori veya hepimizin bildiği şekilde "kcal” 1 kilogram suyun sıcaklığını 1 santigrat dereceye yükseltmek için gereken  ısı miktarına verilen isimdir. 1 kcal 1000 cal eşittir. Kcal sıklıkla besin kalorileri olarak adlandırılır. Besinlerdeki enerjiden söz edilmek istendiğinde basit bir şekilde "kalori” olarak bahsedilir.
Her besinin bir kalori değeri olduğu gibi Siyez buğdayının da bir kalori değeri bulunur.
 
Siyez buğdayının 100 gramında 340 kcal kalori vardır.
 
Siyez buğdayının standart bir su bardağı ile (200 ml’lik bir su bardağı) ile ölçüldüğünde 80 gram gelir.
 
 
80 gram Siyez buğdayında 272 kalori bulunur.
İlgili Ürünler
Yükleniyor...
body whatsapp icon