Sofranızda Siyez Buğdayına Yer Açın!

Sofranızda Siyez Buğdayına Yer Açın!
Siyez buğdayı nasıl tüketilir? Siyez buğdayı ile hangi tarifler yapılır? Gelin, her zerresi tarih kokan siyez buğdayının muhteşem dönüşümlerine birlikte tanıklık edelim...

Tarih Kokan Bir Buğday: Siyez

İlk tohumlarını, tarihin başlangıç noktası kabul edilen Göbeklitepe’de veren Siyez Buğdayının geçmişi, 12 bin yıl öncesine dayanmakta ve günümüzdeki en eski buğday taneleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Anadolu topraklarından bizlere miras kalan bu Atalık Buğday çeşidi, değiştirilmemiş genetiği ile yüzyıllardır sofralarımızda yerini almış ve özellikle son dönemlerde en çok rağbet gören buğday çeşitlerinden biri olmuştur. Bu noktada, kuşaklar öncesinden kalma geleneksel tarım yöntemleri ile üretilen, düşük glüten oranı ve yüksek besin değeri ile tüm dikkatleri üzerine çeken siyez buğdayı, eşsiz faydaları ile yaşamınıza şifalı bir dokunuş yapmaya hazır.

Peki, Siyez Buğdayı Nasıl Tüketilir? Siyez buğdayı ile hangi tarifler yapılır? Siyez Buğdayı Nerede Yetişir? Gelin, her zerresi tarih kokan, dünyada Einkorn adıyla anılan siyez buğdayının muhteşem dönüşümlerine birlikte tanıklık edelim ve sofralarınızda siyez buğdayına yer verelim…

Taş Değirmenlerden Gelen Lezzet: Siyez Unu

Kastamonu’da yetiştirilen siyez buğdayının, taş değirmenlere öğütülmesi ile elde edilen Siyez Unu, hayata daha sağlıklı bir pencereden bakmak isteyenler için eşsiz bir alternatif olmuştur. Zira yoğun lifli bir yapıya sahip olan siyez unu, vitaminler ve mineraller bakımından da oldukça zengindir. Hem lezzetli hem de sağlıklı bir un çeşidi olan bu un ile dilerseniz, siyez ekmeği yapabilir, dilerseniz damak tadınıza göre kek ve kurabiyeler pişirebilirsiniz. Diğer buğday unundan yapılan neredeyse tüm tariflerde tercih edebileceğiniz siyez unu, işlenmiş ve genetiği değiştirilmiş unlar ile vedalaşmanıza olanak tanımaktadır.

Bulgur Tercihinize Bambaşka Bir Seçenek: Siyez Bulguru

Buğday türleri arasından zengin yapısı ayrılan Siyez Bulguru, kavruk teni ve mükemmel tadı ile sofralarınıza ayrıcalık katmaya aday. Bu noktada, uzun süre tok tutması ve sağlıklı bir bakliyat olması ile diyet listelerinde de sık sık bulunan söz konusu buğday, akşam yemeklerinizi nefis bir siyez bulgur pilavı ile süslemeniz veya öğle yemeğinizde güzel bir salata yapmanız için sizleri bekliyor.

Sağlıklı Bir Makarna Deneyimi: Siyez Unlu Makarna

Domates soslu, kremalı, yoğurtlu… Makarna deyince her birimizin aklına onlarca farklı tarif gelir. Siyez Unlu Makarna bu noktada, aklınızda gelen o makarna tariflerini çok daha sağlıklı ve leziz kılmak için devreye giriyor. %100 siyez tam buğday unundan üretilen makarnalar, makarna deneyimlerinize sıra dışı bir boyut kazandıracaktır.

Siyez buğdayı ve siyez buğday ürünlerine ulaşmanın en kaliteli ve güvenli yolu olan Siyezevi.com.tradresimizden, siparişinizi oluşturabilir ve siyez buğdayını beslenme düzeninizin bir parçası haline getirebilirsiniz.

Yükleniyor...
body whatsapp icon